این اثر با بررسی دخالت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در خاورمیانه، به ارزیابی وضعیت کشورهای حاشیه خلیج فارس و مسائل استراتژیک این منطقه پرداخته است.

بنابر مطالب این کتاب، با نگاهی به رویدادهای مثل شکل گیری حکومت خودگردان فلسطین، اشغال نوار غزه، جنگ 33 روزه، تحولات سه دهه گذشته در منطقه خاورمیانه و تاثیرگذاری آ ن ها در رخدادها و حوادث بعدی این منطقه و ارزیابی دقیق همه این تحولات، این نکته اصلی و اساسی روشن خواهد شد که با وجود تلاش سیاسی و نظامی جبهه استکبار و صرف هزینه های بالا برای بازگرداندن وضعیت این منطقه به زمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آنها نتیجه معکوس گرفته اند.

این اثر در 14 فصل تنظیم شده است که از عنوان های آن می توان به «اشغال نظامی ایران توسط رژیم بعثی عراق»، «انتفاضه اول فلسطین _1987»، « تجاوز 16 روزه اسرائیل به لبنان در سال 1996»، «انتفاضه الاقصی»، «اشغال عراق»، «جنگ 33 روز اسرائیل و حزب الله» و «عملیات تبادل اسیران اسرائیلی- لبنانی- 2008 » اشاره کرد. از مباحث گوناگون این نوشتار می توان پیامدهای حمله رژیم صهیونیستی به لبنان، سازماندهی حزب الله، حزب الله و نیروهای سیاسی، مذاکرات دو جانبه ساف ـ رژیم صهیونیستی ، اجلاس چهار جانبه شرم الشیخ و عملیات رضوان را نام برد

مشخصات کتابشناسی:
تحولات خاورمیانه پس از انقلاب اسلامی
مولف: مجید صفاتاج
ناشر کتاب : سفیر اردهال
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1387
شمارگان: 2200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 278
وزن(گرم): 340

آدرس جهت خرید اینترنتی کتاب:
https://bookroom.ir/book/2871